Modelářská pouť 2013

04.08.2013 14:52

Modelářská pouť 2013 AMG Mýto

 

Začínám věřit v oteplování planety. Před dvěma roky jsme akci zrušili kvůli trvalému dešti a teplotě 12-15 stupňů, vloni bylo příjemných  22-25, letos 32-35 …

I přes „nemodelářské „ a  „nedivácké“ tropické počasí se na naše letiště začali první účastníci sjíždět již v pátek odpoledne, a plocha parkoviště se začala plnit karavany a přívěsy. Členové klubu, kteří začali připravovat akci, se na perfektně posekané ploše, pěkně zapotili. Odměnou bylo večerní posezení u chlazeného piva, i když to byl v těch vedrech z počátku problém.

Osobně jsem byl díky vysokým teplotám k počtu diváků a pilotů dost pesimistický , ale obavy se nesplnily a na akci již od rána začali přijíždět piloti s modely a začínali se trousit i první diváci.

Modelářská pouť tak již od rána běžela podle zažitého scénáře. Dopoledne se poletovalo (hlavně větronéři si užili dopolední termiky) a po brífingu, který řídil Roman Straka, se připravil program. Pilotů se opět sjelo tolik, že do hlavního programu domácí modeláři ze solidarity vůbec nezasáhli. Díky panujícímu vedru jsme se ukázky snažili trochu zkrátit a i přes to, trval komentovaný program přes 2,5 hodiny! Hlavní program zahájil průlet skutečného Texana, který měl na svědomí Ada Valášek. Bezva a díky! Potom se už létalo s modely všeho druhu, jak je vidět na připojených foto. Díky patří všem zúčastněným pilotům a obdiv divákům, kteří na rozpálené ploše letiště vydrželi. Uznání samozřejmě patří také všem domácím, kteří se „pekli“ u kasy, na parkovišti a  pomáhali ke zdárnému průběhu celé akce. Díky patří i Jiřímu Kalistovi, jeho veterán Hudson byl opravdovou ozdobou akce.

Jako každý rok, tak i letos jsme udělovali cenu Veni, vidi, vici... Za nejlepší letovou ukázku ji dostal Jirka Jarolímek, Vaškové Kolářové si cenu zasloužili za bezvadně postavenou a létající „ Bosku“ a zvláštní cenu dostal i nejmladší pilot 5 letý Radek Rája.

Večer se u vyhlazeného moku ještě vše řádně probralo a došlo i na taneček. O hudební doprovod se postaral Jarda „Chroust“ .

 

Video s letem Jiřího Jarolímka

(přímý odkaz na youtube)

A několik fotografií z pouti.

 

Kompletní galerie fotografií ve velkém rozlišení naleznete zde:

 

GALERIE I.

 

GALERIE II.

 

GALERIE III.

 

Letošní Pouť je za námi, a na tu příští, se s Vámi všemi již těší

Miloš Petrbok