První brigáda členů AMG Mýto v roce 2014

13.04.2014 14:16

 

Tato byla svolána pro členstvo klubu na sobotu 12. dubna roku 2014. Jednalo se o akci zaměřenou na zvelebení našeho technologického zázemí letiště, práce natěračské, malířské, lakýrnické a sekací. Již v raném podzimu loňského roku se výbor klubu rozhodl pro zakoupení „kontejneru“, který by sloužil jako parkovací plocha pro našeho žacího pomocníka od Mountfieldu a pro uložení veškerého materiálu, jež je určen pro chod našeho modelářského klubu.

Díky pomoci jednoho našeho nejmenovaného člena (díky Romane), byl tento kontejner sehnán a zakoupen. Zbývalo připravit plochu pro uložení a sehnat dopravu včetně jeřábu.

A zase se to povedlo a tak se scházíme v sobotu 12.10.2013 na ploše letiště a připravujeme „základy“ pro zmíněný kontejner. Díky všem, jež se zúčastnili v mlhavém dopoledni se nám vše podařilo.

O týden později – v pondělí 21.10. 2013, se v brzkém ránu potkáváme na ploše letiště a ukládáme kontejner za pomoci jeřábu na vybudované základy. Hurá, první fáze je hotova.

A přehouply se Vánoce s Novým rokem, zima ani nepřišla natož, aby odešla, a máme tady brzké jaro. V tuto dobu necháváme na kontejner zhotovit novou sedlovou střechu tak, aby ladila s naší řídící věží. To se taktéž povedlo a hupky, cupky svoláváme naši následující akci.

Tak se v scházíme o sobotním ránu a dáváme se do práce. Co mám povídat: obrousit, očistit, natřít, vystěhovat, nastěhovat, přemístit, zpevnit, osadit, posekat, zatopit a ugrilovat… Ano, podávaly se vynikající Mýtské klobásky s chlebem a chmelovým mokem. Myslím si, že jsme si ji všichni za vynaložené pracovní nasazení plně zasloužili. Chtěl bych říci: máme hotovo! Ale všichni dobře víme, že tomu tak není a zase se budeme snažit o další zlepšování našeho modelářského letiště AMG Mýto.

 

V neposlední řadě zbývá poděkovat všem, kteří se zúčastnili – Díky!

Láďa Kulhavý

 

 

Více fotografií z akce naleznete ZDE